Vyhnali jsme zimu

[pondělí, 4. duben 2022]

Moc jsme se všichni těšili a připravovali na slavnost, kdy se rozloucime se studenou zimou a přivitame JARO! Naučili jsme se písničky, lidová říkadla a básničky, které nás provedly příběhem se zeleným Vodníčkem, co bydlí u naší řeky a který nám pomohl probudit vílu Jarněnku se zlatými vlasy. Děti z celé naší školky přivítaly rodiče, sourozence a přátele, kteří se přišli na tu událost podívat. Nejprve všechny přivítala paní ředitelka a pak jsme všem zarecitovali a zazpívali .Od školky jsme odnesli chlebovou Moranu dlouhým průvodem až k řece.Zelený Vodníček zahodil symbol zimy do vody a společně s krásnou Jarněnkou nás odvedl na školní zahradu. Zde čekal kouzelný zlatý zámek . Velikým klíčem jsme postupně všichni odemkli zahrádku. Opékali jsme buřtíky na ohni a všichni se spolu radovali.Počasí nám přálo,oheň voněl a ani se nám nechtělo domů. Tak krásné JARO nám všem!

Květa Malá


vložil: Učitelka Petra 08:51 [comment]


Návštěva kouzelníka

[pátek, 25. březen 2022]

22.3.2022 nás v naší školce navštívil kouzelník Čárykluk. Měl připravené představení plné legrace a neváhal do kouzlení zapojit také děti a paní učitelky. Všichni jsme si vystoupení moc užili a dobrá nálada se nás držela celý den. :) 


vložil: Učitelka Petra 13:13 [comment]


NOVÁ ŠATNA U MEDVÍDKŮ

[úterý, 15. březen 2022]

Koncem měsíce února se nám podařilo zrekonstruovat šatnu ve třídě "Medvídků". Do šaten byl na zakázku vyroben nový nábytek, který je prostornější a děti tak mají více úložného prostoru pro své věci. Šatní skříňky jsou laděny do příjemných pastelových barev, které rozzářily celý prostor. Děti mají z nové šatny velkou radost a každý den tak začínají s úsměvem. 


vložil: Ředitelka Renata 14:48 [comment]


Šikovné ručičky - únor 2022

[pondělí, 7. březen 2022]

V únoru jsme opět stihli spoustu práce - povídali jsme si o lidském těle, sledovali jsme olympijské hry a fandili našim hokejistům, podívali jsme se za Eskymáky a opět si užili spoustu legrace. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:17 [comment]


Masopust u Medvídků

[pondělí, 7. březen 2022]

Masopust oslavila i třída Medvídků Nejprve jsme přijali pozvání od velkých kamarádů- Včeliček a podívali se jak se v maskách radují.Zatančili si s námi a podělili se o sladké koblížky. Překonali jsme počáteční ostych a druhý den pozvali zase Včeličky do naší třídy.Tancováni na veselou hudbu bylo fajn,hry, například židličkou áčko nebo házení míčků do pusy velikého papírového šaška nás bavilo. I paní učitelky se nám proměnily v klauny,sedmikrásku, loupežnici i Karkulku.Ale všichni jsme se v přestrojení poznali a užili si barevné dopoledne.

Ahoj! Vaši Medvídci.

A maminky- děkujeme vám za báječné masky!

- Květa Malá -   

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:07 [comment]


Plán akcí na měsíc březen 2022

[středa, 2. březen 2022]

Milí rodiče, na přiloženém plakátku naleznete plán akcí na měsíc březen. Podrobné informace na nástěnkách v MŠ.

 

Více...


Plán akcí na měsíc březen 2022 Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 13:37 [comment]


Masopustní veselí u Včeliček

[pátek, 25. únor 2022]

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas masopustu, kterému jsme ve třídě Včeliček věnovali uplynulý týden. Již od pondělí jsme pracovali na výzdobě třídy, abychom měli vše připravené na vyvrcholení, které nás čekalo ve čtvrtek, v podobě karnevalu. Děti vyráběly barevné řetězy, veselé klauny a klaunice, které zdobí třídu i šatnu. Samozřejmostí, bez které by se masopustní týden neobešel, byly koblihy. Děti samy zadělaly těsto, vyválely, vykrájely a naplnily kobližky, na kterých si pak při karnevalu pochutnaly. Ve čtvrtek ráno si ještě děti připravily jednohubky a pak už mohl začít karneval. Tak jako každý rok, i letos se nám sešly krásné masky a společně jsme si naplno masopustní veselí užili. A pro velký úspěch jsme v karnevalu pokračovali i v pátek. Prostě jsme toho řádění stále neměli dost. :) :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 12:53 [comment]


DIVADLO ŘIMBABA 17.2.2022

[pondělí, 21. únor 2022]

17.2. nás navštivilo divadlo Řimbaba s tradiční pohádkou O Popelce. Dětem se divadlo moc líbilo a dokonce se během představení proměnily v herce a také si zahrály, což si opravdu užily. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:54 [comment]


DIVADLO ŠAPITÓ 14.2.2022

[pondělí, 21. únor 2022]

Dne 14.2.2022 potěšilo ve školce všechny deti divadlo Šapitó s představením pohádky Brémští muzikanti. Známý příběh o zvířátkách hledajících přátelství a nový domov rozehrál principál divadla za pomoci roztomilých plyšových loutek a jednoduchých dřevěných kulis. Děti se aktivně účastnily představení, napodobovaly hlasy zvířátek a odpovídaly na otázky během hry.Účinkujicími byli i loupežníci,vůdci loupežníků propůjčila hlas i paní učitelka. Na panu herci bylo znát že si pohádku užívá naplno s dětmi a nechyběla ani ukázka jeho žonglérských dovedností se šavlemi. Nenásilné poučení o síle upřímného přátelství oslovilo všechny přítomné.

Děkujeme a těšíme se na příští setkání.

A kdo z vás by měl někdy možnost navštívit skutečné německé město Brémy, nezapomeňte se zastavit u sousoší zvířátek z této pohádky.Kdo si pohladí nožku oslíka,přivolá si mnoho štěstí

Květa Malá - učitelka MŠ

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:48 [comment]


Šikovné ručičky leden 2022

[pátek, 11. únor 2022]

V lednu jsme opět stihli spoustu práce - vyrobili jsme krmítka pro ptáčky, zabobovali jsme si, ztančili na pyžamovém bále a opět jsme si užili spoustu legrace. 

Více...


vložil: Učitelka Petra 09:59 [comment]


Plavání 2022

[středa, 26. leden 2022]

Jezdíme plavat a je to super :) :) :) :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:43 [comment]


UŽ BRZY BUDU ŠKOLÁKEM

[středa, 26. leden 2022]

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na besedu s paní učitelkou Mgr. Erikou Žákovou na téma "Už brzy budu školákem".

Beseda se bude konat 15. 2. 2022 od 15:30 hodin ve třídě "Včeliček". 


Více...


UŽ BRZY BUDU ŠKOLÁKEM Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 12:12 [comment]


Strana 7 z 139
«« « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner