Vystoupení u vánočního stromečku

[čtvrtek, 25. listopad 2021]

Vážení rodiče,

z důvodu současné epidemiologické situace je nedělní vystoupení u vánočního stromečku zrušeno. Zahradní slavnost 2021

[pondělí, 15. listopad 2021]

Tak jako každý rok, i letos jsme společně s dětmi uspávali naši školkovou zahradu. Děti uspaly stromečky pásmem básniček a písniček, které se naučily a potom zahradu zamkly kouzelným klíčem. :) A pak už byl čas na buřtíka a svatomartinské rohlíčky, které si děti samy upekly. :)


vložil: Učitelka Petra 13:20 [comment]


Podzimníčci 2021

[pondělí, 15. listopad 2021]

I letos zdobí naši zahradu skřítci Podzimníčci, které vyrábí rodiče společně s dětmi. Opět se nám sešly krásné výtvory a my za ně všem moc děkujeme. :) 


vložil: Učitelka Petra 13:10 [comment]


Šikovné ručičky - říjen 2021

[středa, 10. listopad 2021]

V říjnu jsme opět stihli spoustu práce. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 20:34 [comment]


Ples strašidel 25.10. 2021

[středa, 10. listopad 2021]

25.10.2021 se děti od Medvídků a Včeliček proměnily ve všelijaká  strašidla a užily si dopoledne plné tance, her a dobré nálady. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 20:29 [comment]


Plán akcí na měsíc listopad 2021

[pondělí, 8. listopad 2021]

Vážení rodiče, na přiloženém plakátku naleznete informace k plánovaným akcím naší mateřské školy na měsíc listopad. Pokud se vyskytne nějaká změna, budete včas informováni:-)


Více...


Plán akcí na měsíc listopad 2021 Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 14:11 [comment]


Canisterapie

[úterý, 2. listopad 2021]

26.10.2021 jsme v naší školce měli přednášku o canisterapii. Děti se dozvěděly, jak se mají o pejsky starat a také, jak pejskové mohou pomáhat. Na závěr si děti mohly pejsky pohladit, dát jim odměnu a vyzkoušet si, jak se na pejskovi leží. Všechny děti byly nadšené a moc si přednášku užily. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:45 [comment]


Dýňohrátky 25.10. 2021

[úterý, 2. listopad 2021]

Pondělní odpoledne patřilo rodičům s dětmi. Společně dlabali a vyřezávali dýně, které teď zdobí naši zahradu. Děkujeme za příjemné odpoledne a za krásné výtvory. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:34 [comment]


Vážení rodiče,

přestože poslední rok a půl bojujeme s nemocí Covid-19, neznamená to, že  ostatní nemoci mezi námi nejsou. Jak jistě dobře víte, podzim je tradičně obdobím nejrůznějších viróz a respiračních chorob, které se zvlášť v dětských kolektivech velmi rychle šíří. Stačí jedno nakažené nebo nedoléčené dítě a během krátké doby se nakazí i  ostatní.

Proto bych vám chtěla připomenout to, co všichni dávno dobře víte –  nachlazené, nemocné nebo nedoléčené dítě do kolektivu nepatří! 

Je fakt, že  nejsme zdravotní pracovníci a nemusíme vždy dobře situaci vyhodnotit. Ale naší povinností je chránit zdraví ostatních dětí! Posouzení zdravotního stavu dítěte a toho, zda dítě může do MŠ, je vždy v kompetenci pediatra a na odpovědnosti rodičů. 

Pro každého rodiče je nemoc dítěte nepříjemné a obtížné období. Rodiče často ve  snaze vrátit se rychle do pracovního procesu, dávají do kolektivu děti nedoléčené. Bohužel je to zpravidla k jejich škodě, oslabený organismus nezvládne nápor bacilů a dítě je pak nemocné opakovaně. I obyčejná rýma je silně nakažlivé onemocnění a  v  kolektivu dětí se šíří jako lavina. Proti takovýmto nesvědomitým rodičům nemáme my, jako učitelky, bohužel žádnou pravomoc. Evidujeme, když má některé dítě teplotu, kašlem ruší ostatní při spánku nebo je nějak jinak nemocné, ale  to je vše co můžeme. Děti  nemocné se samy necítí dobře, běžný režim je pro ně zátěží a  zároveň přenášejí infekci na další zdravé děti v kolektivu a  i  na  učitelky. Na nevolnost dítěte nebo podezření nemoci dítěte okamžitě osobně nebo telefonicky upozorňujeme rodiče, ale pouze na  nich je, zda si své dítě nechají doma, nebo jej druhý den přivedou do školky znovu. Spousta dětí má dnes sníženou imunitu, děti  po  nemoci také a pak jsou zbytečně opět nemocné. Pokud upozorníme rodiče na nemoc dítěte, často slyšíme odpověď „já vím", nebo „to je alergická rýma“, a  druhý den je dítě ve školce zase. Rodiče posílají i  takové děti, kterým je ráno nevolno, mají zvýšenou teplotu a vykazují známky nachlazení.

Argument, že přece musíte chodit do práce, v žádném případě neobstojí, protože do  práce musí chodit i ostatní rodiče, jejichž dítě se  třeba právě od toho vašeho nakazí a taky my, kteří se o vaše děti staráme.

Proto berte ohled nejen na ostatní děti a jejich rodiče, ale také na zaměstnance školky, kteří mají vaše děti v péči nemocné nebo nedoléčené děti nám do  školky neposílejte!

Jestliže budeme mít pochybnost, zda je dítě zdravé, budeme ihned telefonovat a požadovat, abyste si dítě co nejdříve vyzvedli. Pakliže přivedete dítě druhý den, budeme vyžadovat potvrzení od lékaře, že dítě není infekční a může do  kolektivu ostatních dětí.

Toto opatření není jen momentální záležitostí. Je platné stále, vychází nejen ze  Školního řádu, ale především z dobré lidské vlastnosti, kterou je ohleduplnost.

POKUD BUDEME HLEDĚT NEJEN NA SEBE, ALE I NA DRUHÉ, BUDE NÁM VŠEM NA SVĚTĚ O  HODNĚ LÉPE.

MOC SI PŘEJEME, ABY SE NÁM TO VŠEM PODAŘILO!

                                                                                                                                                         Renáta Šustrová, ředitelka


Více...


vložil: Ředitelka Renata 18:52 [comment]


Webináře pro rodiče

[středa, 27. říjen 2021]

webináře pro rodiče, přihlášení zde:

https://pohodovarodina.cz/webinare/

Více...


Webináře pro rodiče

vložil: Ředitelka Renata 17:24 [comment]


Tak jako každý rok, i letos jsme u nás ve školce slavili posvícení. Společně jsme si upekli a nazdobili posvícenské placičky. Některé se děti odnesly domů a na některých si pochutnaly rovnou ve školce. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 19:13 [comment]


Divadlo Šapitó

[čtvrtek, 21. říjen 2021]

V říjnu nás opět navštívilo krásné divadlo. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 19:44 [comment]


Strana 9 z 139
«« « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner