Naše školka se začátkem školního roku zapojila do projektu České obce sokolské "Nestojíme za vrátky, cvičíme se zvířátky". I když nám pravidelné cvičení přerušil koronavir a s ním uzavření mateřské školy, děti si tělocvik užívaly a často prokázaly velikou zdatnost. Za splněné úkoly si mohly nalepit obrázky v sešítku, což byla veliká motivace. Za odměnu obdržely diplom a krásnou medaily. I naše školka obdržela diplom za účast v projektu a maskota - plyšového sokola:-) V tomto projektu budeme pokračovat i v příštím školním roce.


Odměna za účast v projektu \ Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 08:05 [comment]


Spaní v MŠ 2020

[pondělí, 22. červen 2020]

Ve čtvrtek 18.6.2020 se v naší mateřské škole uskutečnilo spaní s předškoláky. Celé odpoledne začalo tím, že se ve školkové schránce objevila mapa, která děti dovedla k dopisu. V dopise stálo, že babička Boženka, která nás již ve školce navštívila, slaví narozeniny a zve nás na oslavu do své chaloupky. A tak jsme se vydali za babičkou, cestou jsme museli splnit několik úkolů a také dávat velký pozor, aby na nás v lese nevyběhl zlý vlk, který nám cestu k babičce chtěl překazit. Vlka jsme naštěstí nepotkali a dorazili jsme k babičce, která na nás čekala s myslivcem Karlíčkem a také s občerstvením. Babičce jsme zazpívali narozeninovou písničku a za odměnu dostali dobrého buřtíka. Na cestu zpátky do školky jsme ještě dostali sladkou bábovku, na které jsme si pak společně pochutnali. 

Po návratu do školky si děti pohrály, zatančily na dětské hity a také zazpívaly společně s Jindřískem, který jim k tomu zahrál na kytaru. Venku se mezitím setmělo a přišel čas na stezku odvahy, kterou děti procházely při svíčkách na školní zahradě. Na konci stezky je čekala Červená Karkulka s vlkem a také malá odměna za odvahu. A teď už honem do postýlek, dobrou noc. :)


vložil: Učitelka Petra 13:25 [comment]


Mezinárodní den dětí 2020

[středa, 10. červen 2020]

V pondělí 1.června jsme v naší mateřské škole oslavili Den dětí. Pro děti byla přichystaná různá stanoviště, na kterých během dopoledne plnily úkoly. Po splnění všech úkolů byly děti odměněny medailí a diplomem za šikovnost. Na závěr si děti pochutnaly na připraveném zmrzlinovém poháru, bez kterého by přece Den dětí nemohl být. :) 


vložil: Učitelka Petra 10:23 [comment]


Vážení rodiče, v době letních prázdnin bude Mateřská škola Vrčeň uzavřena v době od 20. 7. 2020 - 31. 8. 2020. Nový školní rok 2020/2021 začíná v úterý 1. 9. 2020.

Renáta Šustrová, ředitelka mateřské školy

Více...


PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 12:17 [comment]


Informační schůzka rodičů přijatých dětí pro školní rok 2020/2021 se bude konat ve čtvrtek 18. 6. 2020 od 16:00 hod. ve třídě u medvídků.

Těšíme se na setkání.

Renáta Šustrová, ředitelka školy

Více...Rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020-2021 naleznete po rozkliknutí nadpisu.

Více...


Rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020-2021 Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 10:04 [comment]


Dopis pro děti

[středa, 13. květen 2020]

Milé děti, posíláme vám pozdrav z mateřské školy a těšíme se na brzké setkání. :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 11:20 [comment]


OBNOVENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

[pondělí, 11. květen 2020]

Vážení rodiče, mateřská škola bude otevřena od 25. 5. 2020. Prostudujte si, prosím, podmínky provozu mateřské školy (ke stažení-ostatní), které je nutno dodržovat! Zároveň bude nutné při příchodu do mateřské školy doložit podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění a osoby s rizikovými faktory (ke stažení-ostatní). U dětí, které trpí alergií, je nutné donést potvrzení od lékaře, že je dítě léčeno alergologem (trpí alergií s projevy rýmy a kašle). Bez této zprávy není  možné dítě přijmout do kolektivu, pokud bude vykazovat projevy rýmy a kašle.


Více...Milí rodiče,

v tomto nelehkém období bychom Vám chtěli zpříjemnit dny výtvarnou soutěží, kterou pořádá Národní park Šumava. 

Pravidla soutěže:

  • soutěž je určena pro děti od 4 let
  • hotový výtvor přineste do mateřské školy nejpozději do konce května
  • ze všech obrázků vybereme následně 5 nejlepších z každé třídy a odešleme je na Správu Národního parku Šumava
  • výherce soutěže bude vybírat komise sestavená z pedagogů, zástupců firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH, umělců a zástupců Národního parku Šumava
  • soutěž bude vyhlášena v následujícím školním roce a nejhezčí obrázky budou vystaveny v některém z informačních středisek Správy Národního parku Šumava od 1.11. 2020 do 31.3. 2021

Co a jak malovat:

  • obrázek musí mít formát A4 nebo A3, papírová forma (nikoliv plátno)
  • technika - kresba – tužka, rudka, uhel, pastel, tuš, inkoust

                       malba - barevné pastelky, křídy a pastely, voskovky, akvarel, tempera, olejomalba, enkaustika

POZOR!     U TECHNIKY KŘÍDY A PASTELY JE OBRÁZEK NUTNO ZAFIXOVAT

  • namalujte obrázek šumavské louky - luční kvítí, krajina, živočichové typičtí pro luční prostředí (motýli, savci, hmyz, ptáci luk), popř. jiná zvířata, pro která je louka přirozeným prostředím (liška, jelen apod.)
  • do soutěže nebudou zařazeny obrázky se zemědělskými stroji   

Hodnotit se bude celkový dojem, dodržení tématu, originalita a výtvarný projev autora, technika apod. 

VÝTVARNOU SOUTĚŽ PODPOŘÍ CENAMI FIRMA KOH-I-NOOR HARDTHMUTH


Více...


Výtvarná soutěž - Šumavská louka Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 14:41 [comment]


Vážení rodiče, po rozkliknutí naleznete  na přiloženém plakátku  podrobné informace k zápisu dětí pro školní rok 2020 - 2021.


Více...


Zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2020 - 2021 Zvětšit obrázek

Velikonoční přání

[úterý, 7. duben 2020]

Velikonoční přání

Více...


Velikonoční přání Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 20:55 [comment]


Vážení rodiče, oznamujeme Vám, že zápis do Mateřské školy Vrčeň pro školní rok 2020/2021 bude probíhat v termínu od 2. května 2020 do 16. května 2020. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu COVID-19, budou bližší informace včas upřesněny. 

Více...Strana 1 z 123
1 2 3 4 5 » »»