Na konci června si děti odnesly domů zaslouženou odměnu za celoroční práci v rámci projektu s TJ Sokol. A to konkrétně diplom a medaily za vzorné plnění sportovních úkolů, které nás provázely celým školním rokem. Věříme, že i v příštím roce se děti aktivně zapojí do cvičení s naším sokolíkem Pepíkem, neboť zdravý životní styl, pohyb a radost ze života je to nejdůležitější pro naše zdraví:-)


Nestojíme za vrátky, cvičíme se zvířátky - vyhodnocení školního roku 2023/2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:47 [comment]


Těsně před začátkem letních prázdnin jsme se vydali do Tojic. V této sousední vesničce žijí neobvyklí tvorové - nutrie. Takže děti si v batůžku kromě pití nesly i dobrůtky pro tato roztomilá zvířátka:-) Po dlouhé cestě jsme měli všichni hlad a tak jsme s nadšením uvítali našeho pana kuchaře Pepu s Vendulkou. Ti nám ze školky přivezli svačinku. Chlebík se šunkovou pomazánkou a jablíčko. Nevěřili byste, jak dětem venku chutnalo:-D Chvilku jsme si ještě pohráli na místním hřišti a pak jsme se vydali zase zpátky do školky, kde na nás čekal obídek a hlavně postýlky!!!:-D


Předprázdninová procházka za nutriemi Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:32 [comment]


Zastupitelstvo obce Vrčeň na svém jednání dne 24. 6. 2024 stanovilo v souladu s ustanovením § 6 odst. 1 a 2 vyhlášky č.14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění, pro školní rok 2024/2025 měsíční úplatu za předškolní vzdělávání v Mateřské škole Vrčeň ve výši 650,- Kč. 
Léto, sluníčko a ....pohoda

[úterý, 25. červen 2024]

Konečně začalo to pravé léto a my si ho užíváme plnými doušky....Od rána jsme na zahradě, kde si hrajeme, kreslíme, svačíme a dokonce i obědváme:-D Také se na nás přišli podívat noví kamarádi, kteří od září nastoupí do naší školky....

Více...


Léto, sluníčko a ....pohoda Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:28 [comment]


V pátek 21. června nás opět poctila svojí návštěvou paní Milena Jelínková se svým divadélkem Nána. Tentokrát nám přivezla pohádku O Červené karkulce:-) Na představení se k nám přišli podívat i naši kamarádi, kteří již chodí do 1. třídy ZŠ ve Vrčeni. Pohádka byla jako vždycky senzační a už teď se těšíme na další:-)

Více...


Divadélko NÁNA - Pohádka O Červené karkulce Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:10 [comment]


Končí nám školní rok a s ním končí některým dětem bezstarostné období, které strávily v MŠ. Ano, i letos proběhlo v naší školce rozloučení s předškoláky. V tomto roce jsme tuto akci pojali formou cirkusového vystoupení. Naši budoucí prvňáčci si nacvičili klaunský taneček a také básničky na rozloučenou. Velkým překvapením bylo vystoupení klaunky Pepiny, která dokonce pasovala děti na vzorné žáky a nejlepší spolužáky. Po slavnostním ceremoniálu následoval přípitek a po něm volná zábava. Mohli jsme ochutnat sladký dezert, kávu, čaj, melouna a jednohubky. Klaunka Pepina mezitím malovala na obličej dětem různá zvířátka. Myslím si, že děti si odpoledne moc užily a my všem našim budoucím školáčkům přejeme ze srdce, aby se jim nejen ve škole, ale i na další cestě životem vždy dařilo, aby se jim splnily jejich sny a hlavně, aby zůstali stále tak skvělí a úžasní, jako byli doteď! Bude se nám moc stýskat a doufáme, že nás přijdou brzy navštívit:-)

Více...


Pasování předškoláků a rozloučení se školním rokem 2023/2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 14:15 [comment]


Letní olympijské hry 2024

[pondělí, 24. červen 2024]

Koncem června jsme si ve školce uspořádali LOH. Celý týden jsme sportovali....Běhali štafetu, slalom s míčem, hráli jsme fotbal, házeli do dálky, závodili v běhu ....Děti si to moc užívaly. Vyrobily si olympijskou pochodeň, vlajku a olympijské kruhy....

Více...


Letní olympijské hry 2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:29 [comment]


Kurz plavání 2024

[pondělí, 24. červen 2024]

Letos proběhl v naší MŠ tradiční plavecký kurz v Aquaparku Horažďovice. Účastnily se ho děti ze třídy "Včeliček", které doplnily nejstarší děti ze třídy "Medvídků". Plavat jsme začali začátkem měsíce března a kurz jsme úspěšně zakončili 12. června. Musím uznat, že letos byly děti obzvlášť šikovné. Nikdo neplakal a ke konci plaveckého výcviku někteří zvládli plavat i bez pomůcek. Velký dík patří skvělým lektorům. A samozřejmě paní Evě Bláhové, ředitelce plavecké školy. Už teď se těšíme na další lekce plavání a spolupráci:-)

Více...


Kurz plavání 2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:14 [comment]


Plán akcí na měsíc červen 2024

[pondělí, 3. červen 2024]

Vážení rodiče, na přiloženém plakátku naleznete informace o plánovaných akcích v měsíci červnu. Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte se nás zeptat. Dále bedlivě sledujte nástěnky v šatnách obou tříd, kde naleznete vždy aktuální informace:-) Děkujeme.

Více...


Plán akcí na měsíc červen 2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 14:08 [comment]


Oslava dětského dne 2024

[neděle, 2. červen 2024]

Poslední květnový den jsme oslavili Mezinárodní den dětí. Byli jsme pozváni do ZŠ Vrčeň, kde si pro nás naši starší kamarádi a jejich paní učitelky připravili několik soutěžních stanovišť. Děti skákaly přes překážky a přes švihadlo, hledaly poslepu předměty ukryté v listí, mechu a trávě. Vyzkoušely si házet na koš. Po každém splněném úkolu dostaly dětičky sladkou odměnu:-) Po návratu do školky čekalo na děti další překvapení v podobě tvarohového nanuka a jako třešnička na dortu byl oběd, kdy jsme si všichni pochutnali na řízečku:-D Myslím, že to bylo velmi povedené dopoledne:-)

Více...


Oslava dětského dne 2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 16:07 [comment]


Návštěva Westpark Plzeň

[neděle, 2. červen 2024]

Koncem května jsme se vydali na celodenní výlet do westernového městečka v Plzni. Na začátku nás čekalo milé přivítání. Poté si děti mohly vyrobit indiánské čelenky a místní indiánka jim vytvořila na obličeji válečné indiánské malování. Měli jsme možnost vidět indiánské tance a dokonce si i jeden tanec také vyzkoušet. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a postupně jsme si prošli celý park. Vyzkoušeli jsme házet lasem, podkovou a dokonce i botou. Rýžovali jsme zlato, prohlédli si indiánské teepee, viděli pár zvířátek. Stříleli jsme z luku a házeli tomahawkem. Nechali jsme se zavřít do vězení a zastřelili jsme pár bizonů. K obědu jsme si opekli buřtíky a i když většinu dne propršelo, vraceli jsme se domů spokojení a příjemně unavení. Což bylo znát i v autobuse, kde vládl klid a občasné pochrupování 8-)

Více...


Návštěva Westpark Plzeň Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 15:46 [comment]


Divadelní představení v květnu 2024

[neděle, 2. červen 2024]

Tento měsíc jsme také měli možnost vidět dvě krásné pohádky. S Alibabou a 40 loupežníky nás ve školce navštívilo divadélko Šapitó. Na druhou pohádku divadélka Karpíšek Sněženka a sedm pidimužů jsme byli pozváni do ZŠ Vrčeň. Obě pohádky se dětem moc líbily, ostatně jako vždycky:-)

Více...


Divadelní představení v květnu 2024 Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 15:22 [comment]


Strana 1 z 148
1 2 3 4 5 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner