Divadlo LETADLO s pohádkou o podzimu

[úterý, 29. září 2020]

Minulý týden v pondělí nás opět navštívilo divadélko Letadlo s novou a poučnou pohádkou "Podzim". Děti se dozvěděly, jakými barvami podzim maluje, co roste na podzim v lese i na zahrádce a některé děti se dokonce zapojily do představení. Jako vždy pohádka sklidila velký úspěch. Všichni už se těšíme na další:-)


Divadlo LETADLO s pohádkou o podzimu Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 13:57 [comment]


Malí farmáři

[neděle, 20. září 2020]

Hned začátkem roku jsme se vydali na školní výlet, jelikož koncem minulého roku nám vše překazil koronavir. Vypravili jsme se s dětmi do Milínova na farmu Moulisových. Hned po příjezdu nás přivítala paní Moulisová. Nejprve se děti seznámily s tím, odkud se bere mléko - zkoušely dojit kravičku a vyrobily si samy domácí máslo, které pak mohly ochutnat. Poté jsme se rozdělili na dvě skupinky a postupně se vystřídali u poníků, hledání vajíček, jehly v kupce sena a v ohradě u koz. Děti se přiučily, jak se z klasů dostávají zrnka obilí a jak se z nich mele mouka. 

Po dopoledním programu nás čekal výborný oběd - bramborová polévka a vdolečky:-) Na farmě jsme využili i dětské hřiště a výlet zakončili procházkou k místnímu kravínu, kde jsme se podívali ještě na kravičky a prasátka.

Ve dvě hodiny odpoledne jsme plni dojmů a vyčerpání usedli do autobusu, který nás odvezl zpět do naší školky:-)


Malí farmáři Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 21:48 [comment]


Začínáme:-)

[neděle, 20. září 2020]

1. září jsme se opět sešli v naší mateřské škole. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak si děti po prázdninách školku užívají:-)


Začínáme:-) Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 21:17 [comment]


Mimořádné opatření

[pátek, 18. září 2020]

Vážení rodiče,

od 10. 9. 2020 je povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách naší mateřské školy. MZČR vydalo a zveřejnilo "Mimořádné opatření" platné od 10. 9. 2020 do odvolání. Povinnost nosit roušku, kterou stanovilo tímto  opatřením MZČR  se vztahuje na rodiče a jiné osoby doprovázející vaše děti v prostorách MŠ. Dále se vztahuje na všechny případné návštěvy. Děti, které jsou v MŠ zapsané, tuto povinnost nemají.

Tyto informace jsou platné do odvolání. Prosím, sledujte aktuální situaci ve zpravodajství.

Přeji Vám hezké dny. 

Renáta Šustrová - ředitelka MŠ Vrčeň

Více...Výlet na farmu Moulisových

[pondělí, 14. září 2020]

Vážení rodiče, 

na přiloženém plakátku naleznete informace týkající se školního výletu. 

Více...


Výlet na farmu Moulisových Zvětšit obrázek

vložil: Učitelka Petra 09:26 [comment]


Logopedický screening v MŠ

[středa, 9. září 2020]

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás informovat o ambulanci klinické logopedie, která se nachází ve zdravotním středisku v Nezvěsticích. Logopedická péče je zaměřena na diagnostiku a terapii poruch komunikace dětí a dospělých.

Paní logopedka nabízí jednorázový logopedický screening, který by proběhl v naší mateřské škole.

Screening je pouze pro děti, které ještě nedochází ke klinickému logopedovi.

Toto vyšetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami, cena sreeningu je 100,-Kč/dítě.

Pokud budete mít o vyšetření zájem, oznamte to ve svých třídách paní učitelkám.

Podrobnosti lze nalézt na webových stránkách: www.logosmisou.cz

Více...Plán akcí na měsíc září 2020

[pondělí, 31. srpen 2020]

Plán akcí na měsíc září 2020

Více...


Plán akcí na měsíc září 2020

vložil: Učitelka Petra 16:50 [comment]


ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD 2020/2021

[čtvrtek, 27. srpen 2020]

Rozdělení dětí do tříd 2020/2021

Více...


ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD 2020/2021

vložil: Učitelka Petra 19:15 [comment]


KRÁSNÉ LÉTO

[čtvrtek, 16. červenec 2020]

Krásné léto...

Více...


KRÁSNÉ LÉTO Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 13:13 [comment]


Čas plyna jako voda, z malých "Medvídků" tu dnes stojí velké "Včeličky", které v září otevřou dveře do nové etapy svého života. Ušly velký kus cesty a obrovský kus je před nimi. Držme všem pěsti, ať se jim daří a jejich zvídavost a radost z objevování zůstane napořád.

Letošní školní rok proběhl velkou rychlostí a pro patnáct předškoláků byl ve školce rokem posledním.

S našimi předškoláky jsem se letos rozloučili na školní zahradě. Děti předvedly svůj program básniček, písniček a tanečků. Po vystoupení dětí následovalo slavnostní pasování na opravdové školáky, předání dárečků, promenáda ve školních taškách, slavnostní přípitek a závěrečný taneček s rodiči.

Na závěr jsme si všichni popřáli krásné léto plné sluníčka.

Loučení bylo dojemné a doufáme, že na nás naši budoucí prvňáčci nezapomenou a budou na mateřskou školu vzpomínat s láskou.

Více...Odměna za účast v projektu

[čtvrtek, 2. červenec 2020]

Naše školka se začátkem školního roku zapojila do projektu České obce sokolské "Nestojíme za vrátky, cvičíme se zvířátky". I když nám pravidelné cvičení přerušil koronavir a s ním uzavření mateřské školy, děti si tělocvik užívaly a často prokázaly velikou zdatnost. Za splněné úkoly si mohly nalepit obrázky v sešítku, což byla veliká motivace. Za odměnu obdržely diplom a krásnou medaily. I naše školka obdržela diplom za účast v projektu a maskota - plyšového sokola:-) V tomto projektu budeme pokračovat i v příštím školním roce.

Více...


Odměna za účast v projektu Zvětšit obrázek

vložil: učitelka Míša 08:05 [comment]


Spaní v MŠ 2020

[pondělí, 22. červen 2020]

Ve čtvrtek 18.6.2020 se v naší mateřské škole uskutečnilo spaní s předškoláky. Celé odpoledne začalo tím, že se ve školkové schránce objevila mapa, která děti dovedla k dopisu. V dopise stálo, že babička Boženka, která nás již ve školce navštívila, slaví narozeniny a zve nás na oslavu do své chaloupky. A tak jsme se vydali za babičkou, cestou jsme museli splnit několik úkolů a také dávat velký pozor, aby na nás v lese nevyběhl zlý vlk, který nám cestu k babičce chtěl překazit. Vlka jsme naštěstí nepotkali a dorazili jsme k babičce, která na nás čekala s myslivcem Karlíčkem a také s občerstvením. Babičce jsme zazpívali narozeninovou písničku a za odměnu dostali dobrého buřtíka. Na cestu zpátky do školky jsme ještě dostali sladkou bábovku, na které jsme si pak společně pochutnali. 

Po návratu do školky si děti pohrály, zatančily na dětské hity a také zazpívaly společně s Jindřískem, který jim k tomu zahrál na kytaru. Venku se mezitím setmělo a přišel čas na stezku odvahy, kterou děti procházely při svíčkách na školní zahradě. Na konci stezky je čekala Červená Karkulka s vlkem a také malá odměna za odvahu. A teď už honem do postýlek, dobrou noc. :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:25 [comment]


Strana 1 z 124
1 2 3 4 5 » »»