Spaní ve školce 2022

[pondělí, 27. červen 2022]

I tento školní rok jsme uspořádali s našimi předškoláky spaní v MŠ. Vše začalo stopovačkou lesních skřítků. Skřítci si pro děti připravili cestu plnou úkolů, které se dětem dařilo plnit. Jen jeden byl opravdu zapeklitý, protože dojít od jednoho stanoviště k druhému úplně potichu, byl pro děti nadlidský úkol. :) :) Když děti došly na konec cesty, dozvěděly se, že za splnění úkolů na ně čeká ve školce od skřítků odměna - špekáčky, které jsme si společně opekli. Po večeři jsme si užili zahradní párty, při které jsme tančili, hráli hry a pochutnávali si na občerstvení, které nám připravily šikovné maminky. Tančilo se až do setmění a když nastala pořádná tma, přišel čas na noční hru. Děti měly za úkol přejít školkovou zahradu na jejímž konci na ně čekali lesní skřítci, kteří pro ně měli připravené úkoly a také malý dáreček. Všechny děti byly statečné a večerní hru si užily. A teď už honem do spacáků a jdeme spinkat, dobrou noc. :) 

Moc děkujeme všem maminkám, které dětem připravily pohoštění na zahradní párty. :) 


vložil: Učitelka Petra 11:16 [comment]


Rozloučení s předškoláky 2022

[pondělí, 27. červen 2022]

Další školní rok nám utekl jako voda a opět nadešel čas, abychom se rozloučili s našimi předškoláky, na které už od září čeká škola. Děti si poctivě připravovaly vystoupení a nemohly se dočkat, až ho všem předvedou. Konečně nastal ten velký den a děti se už od rána tešily, až přijdou rodiče, babičky, děděčkové a sourozenci a budou konečně pasováni na velké školáky. Děti předvedly pásmo básniček a písniček, poté dostaly slavnostní šerpu a dárečky, zatančily si s rodiči, daly si drobné obřerstvení a domů odcházely s radostí a úsměvem.

Našim předškoláklům přejeme na další cestě životem jen samé štěstí a úspěchy. :) vložil: Učitelka Petra 10:12 [comment]


Den dětí 2022

[pátek, 17. červen 2022]

Den dětí jsme si letos opravdu užili. :) Hravé dopoledne začalo soutěžemi, při kterých děti skákaly v pytli, vyzkoušely svoji mušku střelbou na terč, zahrály si na hasiče, nechaly si od paní učiteky udělat tetování a prolézaly tunelem. Za to, že byly děti šikovné dostaly, za odměnu zmrzlinový pohár. Celé dopoledne jsme zakončili přetahovanou a předáním medaile a diplomu. :) 


vložil: Učitelka Petra 10:23 [comment]


Pasování předškoláků

[čtvrtek, 16. červen 2022]

Milí rodiče a přátelé naší školky, 

srdečně Vás zveme na slavnostní pasování našich předškoláků. Podrobné informace naleznete na přiloženém plakátku. :)

Více...


Pasování předškoláků Zvětšit obrázek

vložil: Učitelka Petra 13:33 [comment]


Šikovné ručičky květen - Včeličky

[neděle, 12. červen 2022]

Začátek měsíce jsme u Včeliček věnovali maminkám. Těšili jsme se na besídku, na kterou jsme trénovali vystoupení a připravovali relaxační salón, do kterého jsme maminky pozvali. Vyráběli jsme dárečky v podobě přániček a také jsme pro maminky uvařili pampeliškový med. Děti nasbíraly spoustu pampelišek, ze kterých pak vznikl slaďoučký medík. :) 

Také jsme pozvali do našeho relaxačního salónu Medvídky a krásně jsme se o ně postarali - masírovala se záda, chodidla, hlava i  ruce a samozřejmě se nezapomnělo ani na paní učitelky, o které jsme se také postarali. :)

Využili jsme krásné počasí a vyráželi na vycházky na louku i do lesa, kde jsme si užili spoustu legrace. :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 20:01 [comment]


Šikovné ručičky květen - Medvídci

[neděle, 12. červen 2022]

U Medvídků bylo v květnu veselo. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 19:53 [comment]


Vážení rodiče, informační schůzka se bude konat dne 23. 6. 2022 od 15:30 hod. ve třídě "Medvídků".

Více...


vložil: Ředitelka Renata 14:43 [comment]


Farmapark u Toma - školní výlet

[neděle, 5. červen 2022]

Jen čtyři kilometry od Plzně je dětský svět plný krotkých zvířátek, která se nechají krmit mrkvičkou a hladit. Areál je prostor pro hru a přátelství mezi dětmi a zvířátky. Chocholaté slepičky, oslíci, koně, poníci na kterých jsme se vozili, veliká prasátka, spousta koz, jelínků, oveček, hus, přátelský párek lam, dikobrazi, divocí vepři odchovaní z opuštěných mláďat v lese, ušatí chlupatí králíci a pro legraci v jezírku plastový krokodýl.
Přijeli jsme na výlet velkým pohodlným autobusem a prohlédli si celý park. Pohladili a nakrmili jsme zvířátka i sebe, pohráli si a zanechali zde po sobě společnou fotku na památku, hezký dojem pochválených dětí za laskavost ke zvířecím kamarádům a zdvořilost k zaměstnancům farmy.
Koupili jsme si maličkost na památku a píšťalkové pískání si určitě užijete  i vy  doma. :) Jen na tu zmrzku nedošlo. Neměli jsme tak teplé počasí. Ale sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!
Moc se nám farma líbila.
Vaše děti.????
 
Květa Malá 
Více...


vložil: Učitelka Petra 21:09 [comment]


Po dvou letech jsme konečně mohli jet navštívit babičky a dědečky do Domova pro seniory ve Vlčicích a uskutečnit projekt "Propojujeme generace" ve kterém domov pro seniory zvítězil a dostal finanční dar pro realizování společného tvoření klientů s dětmi. A tak jsme s našimi předškoláky vyrazili na společné tvoření z keramické hlíny. Nejprve na nás čekalo dobré občerstvení a pak už jsme se mohli dát s chutí do práce. Všichni si, za pomoci babiček a dědečků, vyrobili krásné výrobky, které si po vypálení budou moci odnést domů. Tvořivé dopoledne, které vytvořilo úsměv na tváři dětem i babičkám a dědečkům, si všichni užili. A už teď se těšíme na další spolupráci. :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 20:47 [comment]


Vanda a Standa

[neděle, 5. červen 2022]

Přijela k nám návštěva! Tak se jmenoval pořad se kterým k nám přijeli dva milí a veselí protagonisté zdravé výživy,hygieny potravin a stravování. Vanda, maminka tří dětí a Standa,který hraje profesionálně na kytaru a klávesy.
Vytvořili příběh, do kterého pomocí písniček s hravými texty nenápadně včlenili mytí rukou, omývání ovoce a zeleniny, nebezpečí toxických plísní, skladování potravin v ledničce a vaření.
Děti se dozvěděly, že i sladký dortík co upadne na zem nejde ofouknout a sníst, jak vypadají bacily a že je nejdůležitější stravovat se tak, abychom pěkně rostli a nebolelo nás bříško.
Všichni se aktivně zapojovali do pásma, představovali pomocí kloboučků veselá vajíčka, sýry, ovoce a zeleninu.
Na památku ve školce zůstává CD s písničkami, omalovánky a příslib dalšího dotovaného představení pro naší školku.
Budeme se těšit na shledanou.

Květa Malá
 
Více...


vložil: Učitelka Petra 20:36 [comment]


Relaxační odpoledne u Včeliček

[neděle, 5. červen 2022]

Druhá květnová neděle patří tradičně všem maminkám. Tak jako každý rok, i letos chtěly děti svým maminkám popřát a oplatit jim jejich péči a lásku. Proto se rozhodly, že pro maminky připraví odpočinkové odpoledne. Již od rána děti připravovaly jednohubky - krájelo se, mazalo, zdobilo a také ochutnávalo. :) Když maminky přišly, děti je přivítaly scénkou a krátkým vystoupením. A pak už si každý vzal svoji maminku a provedl ji naším wellness centrem, kde se o ni postaral. Děti si připravily masáž hlavy, chodidel, zad a také rukou. Dále si maminky mohly vymalovat mandalu v antistresovém koutku a užít si klid, který byl doprovázen relaxační hudbou. Na závěr se maminky přesunuly do připravené kavárničky, kde na ně čekalo občerstvení kávou nebo čajem, dobrým zákuskem a jednohubkami, které si pro ně děti připravily. Relaxační odpoledne se vydařilo a všechny maminky domů odcházely s dárečkem v podobě přáníčka a medu, který také připravovaly děti. :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 19:48 [comment]


Besídka pro maminky u Medvídků

[neděle, 5. červen 2022]

Do školky za námi přišly naše milované maminky. Za jejich péči a lásku jsme jim u Medvídků poděkovali pásmem tanečků, písniček a básniček. Moc jsme se na ně těšili, vyráběli jsme si na krk srdce se jménem své maminky, zdobili jsme šatnu i třídu, chystali jsme dárek- magnet se zlatými písmeny a tvořivou dílnu. V té jsme si společně vyrobili veliké srdíčko, maminky stříhaly obrysy a my jsme nalepovali zdobení. Nabídli jsme i občerstvení- kávu, čaj a voňavý závin. Měli jsme radost z velké účasti a z upřímné radosti maminek i Medvídků. 

Květa Malá 

Více...


vložil: Učitelka Petra 19:42 [comment]


Strana 3 z 137
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner