Do naší školky jsme pozvali paní dentální hygienistku.Nejprve ve třídě medvídků a pak u včeliček rozesmála děti velkým plastovým zubatým modelem a obřím kartáčkem .Děti se formou hry dozvěděly, jak správně pečovat a čistit své zoubky, proč je hygiena důležitá a které potraviny a nápoje zoubkům prospívají.
Patříme ke školkám,kde se po obědě čištění věnujeme a víme,že to prospívá zdraví všech našich dětí.
Paní hygienistku budeme zvát každý rok. 
 
p. uč. Květa Malá 


vložil: Učitelka Petra 13:19 [comment]


PŘEDNÁŠKY PRO RODIČE ON-LINE

[středa, 13. duben 2022]

Vážení rodiče,

informujeme Vás o nabídce on-line webinářů.

Na téma:

  • Jak připravit dítě na vstup do ZŠ
  • Jak připravit dítě na vstup do MŠ

Na přiloženém plakátku naleznete více informací a pokyny k přihlášení.


PŘEDNÁŠKY PRO RODIČE ON-LINE Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 14:11 [comment]


Divadlo v ZŠ

[úterý, 5. duben 2022]

5.4.2022 jsme byli pozváni na divadlo do Základní školy Vrčeň. Na programu byla pohádka s velikonoční tématikou, díky které si děti zopakovaly tradice Velikonoc. :)


vložil: Učitelka Petra 13:14 [comment]


V březnu jsme opět stihli spoustu práce - malovali jsme roční období, prozkoumávali jsme les, vydali jsme se na jarní bojovku, při které jsme hledali znaky jara, zahráli jsme si na zahradníky a zaseli hrášek, slunečnice a řeřichu, ze které si udeláme pomazánku - MŇAM :) Zkrátka jsme si zase užili spoustu zábavy a těšíme se na další měsíc. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 09:11 [comment]


Březen u Medvídků

[pondělí, 4. duben 2022]

U Medvídků se v březnu pracovalo :)

Více...


vložil: Učitelka Petra 09:09 [comment]


A plavání je konec

[pondělí, 4. duben 2022]

30.3.2022 jsme úspěšně zakončili plavecký výcvik v Horažďovicích. Všechny děti si poslední hodinu, která byla plná her a zábavy užily. Protože byly všechny děti moc šikovné, dostaly za odměnu mokré vysvědčení. Plavecký výcvik byl super a už se těšíme na příští rok, až zase oblečeme plavky a vyrazíme do bazénu :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 09:00 [comment]


Vyhnali jsme zimu

[pondělí, 4. duben 2022]

Moc jsme se všichni těšili a připravovali na slavnost, kdy se rozloucime se studenou zimou a přivitame JARO! Naučili jsme se písničky, lidová říkadla a básničky, které nás provedly příběhem se zeleným Vodníčkem, co bydlí u naší řeky a který nám pomohl probudit vílu Jarněnku se zlatými vlasy. Děti z celé naší školky přivítaly rodiče, sourozence a přátele, kteří se přišli na tu událost podívat. Nejprve všechny přivítala paní ředitelka a pak jsme všem zarecitovali a zazpívali .Od školky jsme odnesli chlebovou Moranu dlouhým průvodem až k řece.Zelený Vodníček zahodil symbol zimy do vody a společně s krásnou Jarněnkou nás odvedl na školní zahradu. Zde čekal kouzelný zlatý zámek . Velikým klíčem jsme postupně všichni odemkli zahrádku. Opékali jsme buřtíky na ohni a všichni se spolu radovali.Počasí nám přálo,oheň voněl a ani se nám nechtělo domů. Tak krásné JARO nám všem!

Květa Malá

Více...


vložil: Učitelka Petra 08:51 [comment]


Návštěva kouzelníka

[pátek, 25. březen 2022]

22.3.2022 nás v naší školce navštívil kouzelník Čárykluk. Měl připravené představení plné legrace a neváhal do kouzlení zapojit také děti a paní učitelky. Všichni jsme si vystoupení moc užili a dobrá nálada se nás držela celý den. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:13 [comment]


NOVÁ ŠATNA U MEDVÍDKŮ

[úterý, 15. březen 2022]

Koncem měsíce února se nám podařilo zrekonstruovat šatnu ve třídě "Medvídků". Do šaten byl na zakázku vyroben nový nábytek, který je prostornější a děti tak mají více úložného prostoru pro své věci. Šatní skříňky jsou laděny do příjemných pastelových barev, které rozzářily celý prostor. Děti mají z nové šatny velkou radost a každý den tak začínají s úsměvem. 

Více...


vložil: Ředitelka Renata 14:48 [comment]


Šikovné ručičky - únor 2022

[pondělí, 7. březen 2022]

V únoru jsme opět stihli spoustu práce - povídali jsme si o lidském těle, sledovali jsme olympijské hry a fandili našim hokejistům, podívali jsme se za Eskymáky a opět si užili spoustu legrace. :) 

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:17 [comment]


Masopust u Medvídků

[pondělí, 7. březen 2022]

Masopust oslavila i třída Medvídků Nejprve jsme přijali pozvání od velkých kamarádů- Včeliček a podívali se jak se v maskách radují.Zatančili si s námi a podělili se o sladké koblížky. Překonali jsme počáteční ostych a druhý den pozvali zase Včeličky do naší třídy.Tancováni na veselou hudbu bylo fajn,hry, například židličkou áčko nebo házení míčků do pusy velikého papírového šaška nás bavilo. I paní učitelky se nám proměnily v klauny,sedmikrásku, loupežnici i Karkulku.Ale všichni jsme se v přestrojení poznali a užili si barevné dopoledne.

Ahoj! Vaši Medvídci.

A maminky- děkujeme vám za báječné masky!

- Květa Malá -   

Více...


vložil: Učitelka Petra 13:07 [comment]


Plán akcí na měsíc březen 2022

[středa, 2. březen 2022]

Milí rodiče, na přiloženém plakátku naleznete plán akcí na měsíc březen. Podrobné informace na nástěnkách v MŠ.

 

Více...


Plán akcí na měsíc březen 2022 Zvětšit obrázek

vložil: Ředitelka Renata 13:37 [comment]


Strana 5 z 137
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner