Ve středu, 14. března 2007 navštívily naše děti s pedagogickým doprovodem a některými rodiči, profesionální hasiče v Nepomuku.

Hasiči nás velice vřele uvítali, a protože neměli momentálně žádný výjezd, mohli se nám plně věnovat. Dětem ukázali prostředí, kde sídlí, odkud se spouští po kovové tyči do garáží k autům při rychlém zásahu, umožnili dětem, aby si vyzkoušeli stříkání z hadice a také namotávání hadic a dokonce si i zavolat vysílačkami.

Samozřejmě si děti za asistence hasičů prohlédly hasičské auto, kde se jim dostalo od „profíků“ odborného vysvětlení. Prohlédly si i sanitku, která vyjíždí k rychlým případům v rámci IZS. I zde se jim dostalo od záchranářů odborného vysvětlení k vybavení sanitky. Jen jsme se nestačili divit, jak děti se zájmem vše poslouchaly a pozorovaly.

Za volanty těchto vozidel se děti cítily jako opravdoví záchranáři. Mezitím se hasiči převlékli do pravých záchranářských obleků a nechali dětem vyzkoušet si helmy. Na závěr naší návštěvy nám k odchodu zazněly sirény.

Poděkování patří všem, kteří se našim dětem věnovali. Jsou to záchranáři z RZS a pprap. Pavel Varga, stržm. Tomáš Nový, nstržm. Milan Fiala a nstržm. Jaroslav Vavřík.

Díky Vám všem za ochotu, milé přijetí a krásné dopoledne ve Vaší společnosti.

Zkušenosti a zážitky získané z dnešního dopoledne zúročí děti ve výtvarné soutěži „ Požární ochrana očima dětí“, které se každoročně účastníme a kde jsme v loňském školním roce zaznamenali velký úspěch.

Michaela Staňková a Eva BeránkováMasopustní karneval

[sobota, 3. březen 2007]

Neutuchající veselí, radost, zábava, dobrá nálada a celková pohoda provázela po celý den děti i rodiče v mateřské škole při maškarním karnevalu (22.2.2007). Děti se předvedly v krásných maskách, které jim jejich obětaví rodiče připravili pro tuto příležitost. A že jsou masky rok od roku nápaditější a krásnější svědčí fakt, že rodiče mají vřelý vztah nejen ke svým dětem, ale také k naší škole. Vždyť bez jejich spolupráce by se takový karneval jistě ani nemohl uskutečnit.

Paní učitelky připravily pro děti pestrý a zajímavý program plný různých her, tanců, soutěží i jiných činností. Obětavé paní kuchařky opět usmažily dětem čerstvé domácí masopustními koblihy. A že po takovém pořádném masopustním veselí je školka „vzhůru nohama“ není jistě od věci. A tak se ochotné maminky ujaly i úklidu.

Všichni víme, o čem toto svědčí. O příkladné spolupráci rodičů dětí s mateřskou školou. Nezbývá tedy než poděkovat všem, kteří přiložili ruce k dílu. A je moc dobře, že nám všem jde o naše děti, aby byly šťastné, veselé a spokojené.

Eva Beránková - ředitelka školyVánoční besídka

[úterý, 19. prosinec 2006]

Mateřská škola Vrčeň opět „praskala ve švech“. Zase po roce, v úterý, 19. 12. 2006 se sešli v Mateřské škole Vrčeň rodiče a ostatní přátelé naší školy na vánoční besídce, kterou pro ně připravily učitelky společně s dětmi. Ve svém vystoupení se ukázaly děti mladší „Medvíďata“ s programem věnovaným zimě a zimním radovánkám. Starší děti „Včeličky“ pak sehrály představení o narození Ježíška proložené zpěvem vánočních písní a koled.

Úžasné výkony našich dětí umocňovaly vánoční atmosféru a sváteční náladu. Však také přípravy na tak velkou událost byly opravdu náročné. Je až s podivem, s jakým nadšením a zaujetím se děti zapojovaly do všech činností s přípravami besídky – pečení perníků, zdobení stromu, nácvik koled a divadelního představení, výroba dárečků. Za to si zaslouží opravdu velikou pochvalu. Té se jim také dostalo v podobě uznání všech diváků nejen slovy chvály a potleskem, ale určitě byl každý rodič nadšený a dostal tak největší vánoční dárek od svého potomka.

A není vůbec od věci, jaký zájem o tyto akce projevují u nás právě rodiče. Besídky se zúčastnili i sponzoři naší školy a pan starosta Petr Mašek jako představitel naší obce, která se tak obrovskou mírou podílí na bezproblémovém chodu naší školy. Poděkování patří tedy opravdu všem. Vždyť bez takové příkladné spolupráce mezi školou, rodiči, obcí a sponzory by se nám tak dobře jistě nepracovalo. Je opravdu krásné, že toto všichni děláme s láskou právě pro naše děti!

Tak tedy šťastné Vánoce a úspěšný nový rok 2007 přejí a za vše děkují děti a zaměstnanci Mateřské školy Vrčeň.

Eva Beránková - ředitelka školyMartinská zahradní slavnost

[pondělí, 16. říjen 2006]

V úterý, 14. listopadu 2006 se již tradičně uskutečnila "Martinská" zahradní slavnost v Mateřské škole Vrčeň. Děti se svými učitelkami se na slavnost pečlivě připravovaly. Obohacením zahradní slavnosti byla výstava skřítků "Podzimníčků", které v rámci spolupráce rodiny a školy vytvářeli rodiče se svými dětmi. Nechyběly ani lampióny a novinkou byla výroba a pečení "Martinských rohlíčků", které děti samy vytvářely z těsta. Více...Zahájení školního roku 2006/2007

[úterý, 5. září 2006]

Na zahájení školního roku přišlo do MŠ celkem 48 dětí. Z tohoto počtu jich bylo 12 úplně nových. Rozděleni jsou opět na dvě třídy - na mladší "medvíďata" dole v přízemí a na starší "včeličky" v I. patře. Ihned po příchodu se všechny děti pustili do společného hraní a dovádění. Každý se těšil po prázdninách na své kamarády. Více...Ve školním roce 2005/2006 se naše škola zúčastnila několika vyhlášených soutěží v rámci kraje. Více...Sluníčkové ohlédnutí

[středa, 2. srpen 2006]

Za okny poletovaly vločky, děti se choulily v zimních bundičkách a šálkách, ale u nás ve vrčeňské mateřince se každý druhý čtvrtek odpoledne rozzářilo kolem 14ti malých „Sluníček“. Desetkrát jsme společně navštívili dvoreček plný zvířátek. Kočička, myška, pejsek, slepičky, kačenky, ovečka, ale také zajíček, motýlek a beruška se postupně stali našimi kamarády. Naučily jsme se o nich spoustu krásných říkadel a písniček, které jsme nejen rytmizovaly, pohybově ztvárňovaly, ale nejraději ze všeho tančily. Více...Ve středu 28. června byli rodiče, ale i babičky a dědečkové, pozváni na závěrečnou besídku školního roku 2005/06 v Mateřské škole Vrčeň. Děti nejdříve společně ukázaly, co se za rok ve školce naučily a nebylo toho málo, zazpívaly, zatančily, zarecitovaly, zahrály na flétnu a předvedly pásmo z angličtiny a hranou pohádku. Více...Noční pobyt dětí v MŠ

[neděle, 11. červen 2006]

Již několikátým rokem pořádají učitelky MŠ Vrčeň pro své svěřence dvoudenní pobyt dětí v mateřské škole i s přespáním. Více...Návštěva Evy Urbanové

[úterý, 16. květen 2006]

Vskutku neobvyklým a velice příjemným dopolednem byl pro všechny děti a zaměstnance mateřské školy den 27. 4. 2006, kdy nás poprvé a nečekaně navštívila naše světoznámá operní hvězda paní Eva Urbanová a hned všechny děti obdarovala děti zdravým mlsáním – Pribiňáčky. Více...Besídka ke Dni matek

[sobota, 13. květen 2006]

Děti za pomoci paní učitelek připravily besídku, aby společně se svými maminkami oslavili jejich svátek. Děti maminkám zazpívaly, zatančily a zarecitovaly a k jejich radosti je obdarovaly vlastnoručně vyrobenými dárečky. Paní ředitelka poděkovala maminkám za dobrou spolupráci kytičkou. Nakonec si maminky prohlédly výkresy svých ratolestí s tématem "moje maminka". (vch) Více...Otevírání zahrady

[sobota, 22. duben 2006]

Z příchodem jarního počasí, v úterý 19. dubna, si děti v Mateřské škole malou jarní slavností odemkly zahradu k hraní. Děti spálily symbol zimy Moranu a zároveň na zahradu vynesly "létéčko" - symbol krásného slunečného počasí. Svým zpěvem přivolaly děti velikonočního zajíčka, který každého obdaroval sladkostmi. Mateřáci poté zaplnili celou zahradu a hned využili všech jejích možností. Nesměl chybět tradiční opečený vuřt a k večeru se děti nerady rozcházely do svých domovů. (rch) Více...Strana 51 z 52
«« « 47 48 49 50 51 52 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner