Čtvrtek, 10. dubna 2008 byl pro naši mateřskou školu opravdu velice slavnostní. Od 17,00 hodin se konala „Vernisáž výtvarných prací našich dětí v KIC – Malé galerii“ v Nepomuku.


Pozvánka


Jak celou akci zhodnotit z hlediska příprav?

Neskutečné pracovní nasazení všech zaměstnanců školy. Na instalaci výstavy se podílely všechny učitelky i paní školnice, s přípravou pohoštění se zase vypořádaly naše paní kuchařky, ale i paní učitelky s paní školnicí, které přispěly k bohatému občerstvení svými domácími cukrářskými výrobky.

Pásmo s dětmi k zahájení vernisáže připravila paní učitelka Jana Rašková s pomocí ředitelky Evy Beránkové. Přitom všem však velice krásný přístup a pomoc od zaměstnanců a vedení KIC v Nepomuku, za což všem patří od nás z MŠ Vrčeň veliké poděkování.

A výsledek našeho snažení?

Jedním slovem – velkolepý. I když jedním slovem nelze vše popsat. Krásná atmosféra, krásné prostředí, úžasné výkony našich dětí při svém vystoupení, galerie naplněná lidmi až k prasknutí, vynikající pohoštění pro naše diváky a hosty. Toto jsou opravdu jen v kostce pocity, které jsme měli my zaměstnanci školy. Ostatně i odezvy od rodičů dětí a od veřejnosti byly velice pozitivní, krásné a pro nás velice povzbuzující.

A těm, kteří se na vernisáž nemohli přijít podívat jen vzkazuji – neváhejte a jděte se podívat. Určitě Vás potěší krásné dětské kresby, malby a výrobky. Vždyť výstava potrvá do 30. dubna 2008.

Závěrem již jen poděkování vedení KIC v Nepomuku za propůjčení tak krásných prostor a za milé přijetí. Velice si vážíme toho, že jsme mohli vystavovat ve vašem městě.

DĚKUJEME!

Eva Beránková - ředitelka MŠDivadlo Šůs v MŠ

[neděle, 6. duben 2008]

V pátek 4. dubna jsme s dětmi navštívili v tělocvičně ZŠ Vrčeň opět divadlo s názvem „Čtyři pohádky“, které nám přijelo zahrát tentokrát divadélko „Šůs“.

Známé čtyři pohádky od Františka Hrubína z knihy 2x7 pohádek, vtipně upravené od herců a doplněné písničkami a spoluprací s dětmi mělo u našich dětí velký úspěch.

Jak je patrné, děti s velkým zájmem pohádky sledovaly a opravdu se bavily.

Eva Beránková - ředitelka MŠ


Video zde...Narozeniny dětí v MŠ

[neděle, 6. duben 2008]

Při slavnostní příležitosti, jako jsou svátky a narozeniny našich dětí, vždy neopomeneme tento den pojmout jako slavnostní právě pro našeho oslavence. Vždy se na oslavu sejdou všechny děti „Včeličky“ i „Medvíďata“ a všichni oslavenci popřejí, tak jak to dovedou, nějaké to přáníčko. Bývají to přání vskutku roztomilá.

Oslavenec vždy přinese malé pohoštění pro všechny své kamarády a jak si to ostatní děti vychutnávají – je ostatně vidět z fotografií.

Eva Beránková - ředitelka MŠ


Video zde...Prezentace naší školy v Nepomuku

[středa, 2. duben 2008]

V době od 18. do 31. března jsme se prezentovaly jako Mateřská škola Vrčeň v Mateřském centru „Beruška“ v Nepomuku. Více...Otvírání zahrady a vítání jara

[úterý, 25. březen 2008]

Tak jsme se opravdu dočkali. V úterý, 25. března 2008, po velikonočních svátcích, jsme se sešli na školní zahradě, abychom konečně probudili jaro a otevřeli zahradu k hrám. Počasí bylo opravdu nepříjemné. Po celý den padal sníh a foukal studený vítr. I ve školce během dopoledne jsme se snažili to sluníčko přičarovat, aby se ta naše zahradní slavnost mohla uskutečnit. Více...Vynášení Moreny

[neděle, 23. březen 2008]

Školáci nás pozvali na svoji akci. Ve středu, 19. března 2008 jsme se zúčastnili akce Základní školy Vrčeň, vynášení Moreny ze vsi. Byla zima, foukal studený vítr, a tak bylo skutečně na čase zimu zahnat. Společně se školáky, kteří měli vyrobenou krásnou Morenu jsme se vydali vsí až na její dolní konec, kde teče řeka Úslava. Tam školáci pustili Morenu po vodě ze vsi pryč. Více...V měsíci březnu vystoupily děti z naší školky hned dvakrát na veřejnosti. Poprvé v pátek, 7. března na slavnostní schůzi Českého svazu žen, při oslavě jejich svátku, Mezinárodního dne žen a podruhé v sobotu, 15. března při slavnostním obřadu „Vítání občánků“ v obřadní síni Obecního úřadu Vrčeň. Více...Na divadle

[sobota, 15. březen 2008]

V pátek 14. 3. 2008 k nám zavítalo divadlo „Kašpárek“ s krásnou „Jarní pohádkou“. S dětmi jsme se přesunuli do tělocvičny základní školy, se kterou v rámci dobré spolupráce divadla pro děti obou škol pořádáme. Více...Velikonoční zdobení kraslic

[sobota, 15. březen 2008]

Ve středu, 12. 3. 2008 k nám zavítali do školky rodiče, aby si společně se svými dětmi ozdobili velikonoční kraslice. Toto se stalo již tradicí v naší škole a je to vždy moc hezké odpoledne, na které se s dětmi velice těšíme. Více...V pondělí, 10. března 2008 se konala v naší školce ukázka práce s dětmi pro rodiče a ostatní zájemce. Více...V týdnu od 18. 2. do 22. 2. 2008 jsme připravili pro děti opravdu zajímavý týden. Každý den ráno jsme odjížděli do Klatov, kde jsme navštěvovali Solnou jeskyni „Na hradbách“ a zároveň jsme absolvovali doprovodný program, který pro děti připravila paní učitelka Kateřina Bělochová. Více...Masopustní karneval

[pátek, 8. únor 2008]

Ve čtvrtek, 7. února 2008 se celá naše školka vyzdobená karnevalovými dekoracemi proměnila v jednu chvíli v báječnou atmosféru pro děti, které se předvedly ve svých krásných maskách. Sešlo se mnoho rozmanitých masek – indiáni, piráti, šaškové, vojáci, spidermani, kouzelníci, princezny, květinky, zvířátka……aj. Více...Strana 48 z 53
«« « 44 45 46 47 48 49 50 51 52 » »»
Projekt tvořivá škola Banner Se Sokolem do života Banner Celé Česko čte dětem Banner