Projektový den - stavitelé města

[neděle, 23. květen 2021]

14. května se v naší školce uskutečnil projektový den, který byl financován ze ŠABLON II.  Ve školce nás navštívila paní lektorka z Malé technické univerzity a díky ní se děti proměnily ve stavitele měst, užily si spoustu legrace a také se toho hodně naučily.

Projekt začal ve třídě, kde si paní lektorka povídala s dětmi o tom, jak vypadá město, jaké stavby ve městě jsou, naučila děti co jsou to piktogramy, ukázala jim ty, se kterými se můžeme setkat na mapách a také dětem vysvětlila, kdo je to kartograf a co dělá. Následně si děti ve skupinkách postavily město a budovy, které se v něm nacházejí.

Poté se děti přesunuly ven, kde bylo připraveno pět stanovišť, rozdělily se do skupinek a každá skupinka plnila na stanovišti úkol. Po splněný úkolu dostaly děti kostičky lega, které si pak mohly vyměnit za piktogramy budov, ty si nalepit na mapu a tím vytvořit své město.

Projektový den si děti velmi užily a byly šťastné, když jim paní lektorka pověděla, že se za krátký čas uvidí zas a tentokrát se promění ve stavitele mostů. ????Projektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé městaProjektový den - stavitelé města

vložil: Učitelka Petra 21:00 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!